Duyurular         
           Kayıt ol            Giriş Yap

Web Siteleri Nasıl Çalışır Öğrenelim

Web siteleri nasıl çalışır hiç merak ettin mi ? İşte sana cevabı

Web Siteleri Nasıl Çalışır ?

Web Siteleri Nasıl Çalışır ? Web sitelerinin nasıl çalıştığını hiç merak ettin mi ? Mesela bu sayfaların arkasında neler gizli ?
Web sitelerine girmek için kullandığın programın adı tarayıcı (bunlar gibi : , ,,,). Tarayıcılar web sitelerinin olduğu bilgisayarlara bağlanıp web sitelerinin içeriklerini sana gösterirler.

Senin tarayıcın şu an okuduğun sayfayı gösterirken sibergenc.com'un bilgisayarlarından hangi bilgileri çekmiş görebilirsin. Bunu biliyor muydun ?

Yapman gereken işlem çok basit şimdi sayfaya sağ tuş tıklayıp 'Sayfanın kaynağını göster' menüsüne tıklaman yeter karşına aşağıdaki gibi bir sayfa geldi değil mi ?Biraz karışık olabilir. Ama şu an bir web sitesinin kodlarını inceliyorsun :).Aynı yöntem ile bir çok sitenin kodlarına bakabilirsin. Bu gördüğün kodlara HTML kodları deniyor. Web siteleri HTML kodlarından oluşur aslında.

Sende HTML kodu yazarak kendi web sayfanı hazırlayabilirsin. Çok yakında bu sayfada kendi web sayfanı oluşturmak için

Anahtar Kelimeler: çocuklar için siber güvenlik, web siteleri nasıl çalışır, ilk öğretim siber güvenlik dersleri

Heeey ! Sence bu içerik nasıldı ?

HAKKIMIZDA

Çocuklar için oyunlaştırılmış siber güvenlik içerikleri oluşturmak ve faydasını test etmek istiyoruz. Projemiz hakkında detaylı bilgi alamak için hakkımızda sayfamızı ziyaret edebilir veya iletişi sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.

         

DESTEKLEYİN

Çocuklara yönelik siber güvenlik farkındalığını yaratmak, geliştirmek ve test etmek için altyapısını hazırladığım Siber Genç projesine sosyal medya, web siteniz veya direk içerik hazırlayak yardımcı olabilirsiniz. Nasıl destekleyeceğinizi öğrenmek için buraya bizi destekleyenleri görmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

TWEET'LER NELER DİYOR ?